Egypt Tunisko Turecko Chorvatsko Itálie Bulharsko Mallorca Dominikánská rep. Djerba Kanárské ostrovy SAE- Dubaj Řecko Maroko

Údolí motýlů - Petaloudes

Petaloudes, nazývané také jako Údolí motýlů je jednou z nejoblíbenějších lokalit na Rhodosu a bývá často i v nabídkách cestovních kanceláří jako jeden z možných fakultativních výletů. Cesty na toto místo rovněž zprostředkovávají místní agentury. Jedná se o krásné přírodní údolí plné vodních toků, vodopádů a lemovaných kamenných chodníků.

Nachází se zde bohatá flóra i fauna a v prvé řadě zde najdete spoustu nádherných motýlů. Tito motýli jsou ve skutečnosti úchvatně zbarvené můry Přástevníka kostivalového (Callimorpha Quadripunctaria), kterým se v této soutězce plné lávek, potůčků a jezírek nesmírně líbí. Láká je sem totiž vůně pryskyřice, kterou vylučují zde hojně rostoucí styraxy. V poslední době bohužel počet motýlů v této oblasti klesá a je to zapříčiněno nadměrným hlukem. Proto prosím v této oblasti nehlučte, ať nádherné motýli nepoplašíte.

Místo leží v severní části ostrova, západně od Ialisosu a je vzdáleno asi 25 km od hlavního města Rhodosu a je možné ho navštívit i hromadnou dopravou. Z Rhodosu do Petaloudes jezdí i autobus.

V okolí se ještě nachází klášter Moni Kalopetras, který byl postaven v 18. století Alexandrem Ypsilandisem, dědečkem slavného bojovníka za svobodu Řecka. Kousek dál leží vesnička Psinthos, která je ideální a příjemnou zastávkou na oběd.

 

Kompletní nabídku zájezdů a další doplňující informace z letoviska Rhodos najdete i na webových stránkách naší agentury myway.cz. Zde najdete i velké množství doplňujících informací, všeobecné obchodní podmínky, možnost sjednat si cestovní pojištění, případně zajistit pohodlné parkování na letišti. V neposlední řadě zde najdete i denně aktualizovanou nabídku zájezdů do celého světa včetně nabídky dovolené last minute.

Kontaktujte nás... 777 080 000 530 334 958 info@myway.cz