Egypt Tunisko Turecko Chorvatsko Itálie Bulharsko Mallorca Dominikánská rep. Djerba Kanárské ostrovy SAE- Dubaj Řecko Maroko

Plavba na ostrov Symi

Jedním z nejzajímavějších výletů, které lze z Rhodosu podniknout je určitě plavba lodí na ostrov Symi. Je to malý ostrůvek ležící severně od ostrova Rhodos a hlavním lákadlem pro turisty je malebné přístavní městečko Gialos, které vám svou architekturou a polohou ve svahu na první pohled připomene Monako.

Program celodenního výletu trvá asi 9 hodin. Po zhruba dvouhodinové plavbě se dopluje do přístavu Panormitis, kde následuje návštěva kostela zasvěceného archandělu Michaelu a exteriérů kláštera Panormitis, jehož dnešní podoba pochází ze začátku 18. století. Naskytne se také možnost ochutnat čerstvý chléb z místní pekárny. Chléb se zde tradičně peče a byl kdysi dodáván i do paláce sultána. Po prohlídce Panormitis (trvá asi 1 hodinu) odplutí podél jižního a východního pobřeží do půvabného přístavu a hlavního města ostrova Gialosu. Po krátké prohlídce spodní části města je volný čas, který lze využít k ochutnání některé z místních specialit v taverně nebo procházkou po městě. V pozdních odpoledních hodinách je návrat zpět na Rhodos. Cena výletu závisí na cestovní kanceláři, ale pohybuje se kolem 1.000,- Kč na osobu. Případné vstupy nejsou zahrnuty v ceně.
 

Kompletní nabídku zájezdů a další doplňující informace z letoviska Rhodos najdete i na webových stránkách naší agentury myway.cz. Zde najdete i velké množství doplňujících informací, všeobecné obchodní podmínky, možnost sjednat si cestovní pojištění, případně zajistit pohodlné parkování na letišti. V neposlední řadě zde najdete i denně aktualizovanou nabídku zájezdů do celého světa včetně nabídky dovolené last minute.

Kontaktujte nás... 777 080 000 530 334 958 info@myway.cz