Egypt Tunisko Turecko Chorvatsko Itálie Bulharsko Mallorca Dominikánská rep. Djerba Kanárské ostrovy SAE- Dubaj Řecko Maroko

Obecné informace

 

Rhodos je řeckým ostrovem, do kterého se buď rovnou zamilujete nebo se vám zde bude přinejmenším opravdu líbit. Rhodos je podmanivý, rozlehlý a mimořádně osobitý. Je to největší ostrov Jižních Sporad (Dodekanesos) a zároveň hlavním turistickým cílem této oblasti. Rhodos má asi 98 tisíc obyvatel a slunce zde svítí tři sta dnů v roce. Celé východní pobřeží tvoří jeden dlouhý, prakticky ničím nepřerušovaný, pás písčitých pláží, které jsou vyhledávány turisty z celého světa, zvláště pak Angličany, Němci nebo Skandinávci.

Na Rhodu ovšem najdeme kromě slunce a pláží i malebné vnitrozemské vesničky, které se rozkládají na úpatí hor a jsou prakticky nedotčené cestovním ruchem. Celé vnitrozemí je hodně zelené a střídají se zde pastviny, pláně a lesy.

Když si bohové rozdělili svět mezi sebe a začali tak staré antické pověsti, Helios, bůh slunce zpozoroval ostrov vystupující z moře. Byl fascinován jeho krásou a požádal Dia zda si ho může nechat, jako svůj podíl. Tím ostrovem byl Rhodos. Ostrov, který se pohupoval a stále pohupuje jako delfín na vlnách v průzračném jihovýchodním egejském moři, kde se západ potkává s východem. Obklopen zlatavými písčitými plážemi, se zářivými zelenými kopci a údolími, zahalen do věčného světla boha Hélia (jeho antickým patronem), je tím místem, které je všemi vyhledávané již po staletí.

Obývaný již v prehistorických dobách se Rhodos rychle vypracoval na důležité obchodní i kulturní centrum celého antického řeckého světa. Pro své bohatství, přírodní krásu a strategickou polohu čelil Rhodos častým útokům nájezdníků všech národností. Římané, Maltézští rytíři, Otomanští Turci a později Italové, ti všichni zde zanechali svůj vliv ovlivnili kulturu a rozvoj tohoto ostrova.

Rhodos nabízí řadu kontrastů: máte na výběr mezi luxusními zařízeními v Kiotari nebo jednoduchými pensiony v Lindosu, mezi poklidnými hotelovými areály jako v Kolymbii nebo rušnými letovisky jako Faliraki s jeho nesčetnými bary a kluby.

Dnešní Rhodos nabízí svým návštěvníkům celoroční příležitost ke všem možným turistickým aktivitám. Přírodní bohatství ostrova, památky, které dokládají výjimečnost tohoto místa, jeho kosmopolitní charakter, velké množství moderních hotelů a vřelá pohostinnost obyvatelstva z něj dělají oblíbenou destinaci pro vaši dovolenou.


Kompletní nabídku zájezdů a další doplňující informace z letoviska Rhodos najdete i na webových stránkách naší agentury myway.cz. Zde najdete i velké množství doplňujících informací, všeobecné obchodní podmínky, možnost sjednat si cestovní pojištění, případně zajistit pohodlné parkování na letišti. V neposlední řadě zde najdete i denně aktualizovanou nabídku zájezdů do celého světa včetně nabídky dovolené last minute.

Kontaktujte nás... 777 080 000 530 334 958 info@myway.cz