Egypt Tunisko Turecko Chorvatsko Itálie Bulharsko Mallorca Dominikánská rep. Djerba Kanárské ostrovy SAE- Dubaj Řecko Maroko

Fotogalerie

Rhodos je největším ostrovem souostroví Dodekanessos čili Dvanáctiostroví a čtvrtý největší řecký ostrov. Nachází se v nejjižnější části Egejského moře ve východním Středomoří. Od břehů jihozápadního pobřeží Turecka jej dělí pouhých 20 km. Přezdívá se mu Ostrov růží nebo také Ostrov slunce. Bohatá a dramatická historie ostrova se datuje od homérských dob, je plná pověstí a mýtů, ale i původních antických staveb a měst. Neméně zajímavý je středověk, kdy na Rhodosu našli útočiště johanitští rytíři, po nichž tu zůstaly monumentální hradby a paláce ve Starém městě. Rhodos je dlouhý 77 a široký 37 kilometrů, celé pobřeží má na délku 220 km. Rhodos je převážně hornatý, vnitrozemím prochází horský hřeben s nejvyšším vrcholem Atáviros (1215 metrů). Směrem k moři se krajina pozvolna svažuje a je využívána k zemědělství. Východní pobřeží ostrova má písčité a písčito-kamenité pláže, je vhodné pro vyznavače koupání a slunění a pro rodiny s dětmi. Západní větrnější břehy si vybírají spíše milovníci adrenalinových sportů, zejména surfování.

Ostrov je plný velmi působivých protikladů: prázdninová střediska pulsující rušným denním i nočním životem, hlavní město se všudy přítomným kosmopolitním rázem, malé pitoreskní vesničky, mnoha kilometrové písečné a oblázkové pláže a přírodní skalnaté zálivy. Ostrov vyhlásilo UNESCO za světovou přírodní a kulturní památku.

 

Kompletní nabídku zájezdů a další doplňující informace z letoviska Rhodos najdete i na webových stránkách naší agentury myway.cz. Zde najdete i velké množství doplňujících informací, všeobecné obchodní podmínky, možnost sjednat si cestovní pojištění, případně zajistit pohodlné parkování na letišti. V neposlední řadě zde najdete i denně aktualizovanou nabídku zájezdů do celého světa včetně nabídky dovolené last minute.

Kontaktujte nás... 777 080 000 530 334 958 info@myway.cz