Egypt Tunisko Turecko Chorvatsko Itálie Bulharsko Mallorca Dominikánská rep. Djerba Kanárské ostrovy SAE- Dubaj Řecko Maroko

Fakultativní výlety

Rhodos - hlavní město ostrova

Půldenní prohlídka města začíná na vrchu Monte Smith, odkud je jedinečný výhled na přístavní město Rhodos. Na vrcholku se ve starověku tyčila rhodská Akropole, a tak si zde prohlédnete zbytky antických staveb – Apollonova chrámu a chrámu bohyně Athény, amfi teátr a částečně zrekonstruovaný stadion. Po návštěvě Akropole vás autobus zaveze do historické části města, kde si nejprve prohlédnete interiéry proslulého paláce Velmistrů, který býval mocenským centrem johanitského rytířského řádu a dnes je symbolem města. Uvidíte mnoho jedinečných křesťanských i antických mozaik, okouzlující nádvoří s kolonádou. Poté pokračujete známou Rytířskou ulicí, která je dlážděná barevným mramorem tvořícím skvostné mozaiky, zblízka si prohlédnete středověké hradby a zdobené fasády okolních domů. Účastníci tohoto výletu se přesvědčí o tom, že stará část města právem patří ke světovému kulturnímu dědictví UNESCO a zároveň mezi nejkrásnější místa ostrova. Zbývající čas před odjezdem do hotelu můžete využít na nákupy nebo příjemné posezení v některé z místních taveren. Cena výletu cca 650 Kč.

Lindos - zkamenělý sen

Půldenní výlet s romantickým názvem doporučujeme všem milovníkům historie a legend. Již během cesty podél pobřeží si můžete vychutnat romantickou atmosféru ostrova při projíždění prostými vesničkami, kolem rozsáhlých vinic a bujných olivových hájů. Po příjezdu do Lindosu budete uchváceni pohledem na Akropolis, která doslova korunuje skalnatý útes a bílé město, to vše obklopené azurovým mořem. Následuje cca 20 minutový výstup nahoru úzkými ulicemi a zdolání 250 schodů do chrámu bohyně Athény. Odměnou vám bude pohled na jedinečné pozůstatky chrámu pocházející již ze 4. stol. př. n. l. se zbytky původních dórských sloupů obklopujících ruiny středověkých zdí johanitského hradu. Z vrcholu je unikátní výhled na záliv sv. Pavla s přístavem a také na chrám Matky boží, největšího lindského kostela s jedinečnými freskami. Starobylé městečko Lindos patří k nejromantičtějším místům nejen ostrova Rhodos a často je nazýváno „zkamenělý sen“. Zbývající čas před odjezdem do hotelu můžete využít na nákupy nebo příjemné posezení v některé z místních taveren. Cena výletu cca 720 Kč.

Ostrov Symi - lodní výlet

Celodenní výlet na ostrov Symi si rozhodně nenechte ujít! Asi po dvouhodinové plavbě Egejským mořem doplujete k západnímu břehu ostrova, do přístavu Panormitis s klášterem z 12. století, který je významným poutím místem pro celé Řecko. Druhá zastávka je v hlavním městě ostrova, kde vás okouzlí několikapatrové barevné domky s taškovými střechami, rozestavěné podél břehů zátoky, ale i po svazích nahoru až ke středověkému hradnímu návrší. Během prohlídky romantického městečka s úzkými uličkami a kostelíky můžete nakoupit především mořské houby a koření, navštívit Muzeum mořeplavby, nebo se vydat na další poznávání ostrova. Neměli byste vynechat návštěvu některé z místních taveren a pochutnat si na vyhlášených rybích specialitách. Cena výletu cca 1 200 Kč.

Výletný plavba

Výlet lodí podél východního pobřeží ostrova se zastávkami na nádherných plážích jako např. Kalithea, Ladiko nebo Afandou, kde si můžete užít koupání v křišťálově čisté vodě. Loď vás zaveze také na pláž Stegna, kde můžete dále relaxovat a poobědvat. Oběd je v ceně výletu. Pro aktivnější je na pláži nabídka vodních sportů. Během zpáteční plavby do přístavu se ještě určitě stihnete vykoupat. Cena výletu cca 1320 Kč.

Okruh ostrovem

Na celodenním okružním výletě máte jedinečnou možnost poznat netradiční přírodní krásy a mnohé historické památky ostrova Rhodos. Navštívíte například Kamiros – pozůstatky antického dórského města, mnohými nazývané „rhodské Pompeje“. Dále johanitský hrad Monolithos z 15. století tyčící se na vrcholku nad krajinou s nádherným výhledem z příkrého útesu, s kaplí sv. Jiří. Ve vesničce Sianna, na úpatí hory Akramitis, můžete ochutnat místní med a pálenku Suma. Na úpatí nejvyšší hory ostrova Atáviros, ve vesničce zvané Embona, můžete při obědě ochutnat proslulé místní víno. Další zastávkou je hora Profi tis Ilias se dvěma horskými hotely alpského typu a kaplí, kde probíhaly svatby návštěvníků. Před návratem ještě navštívíte kostel sv. Mikuláše ve Foundoukli se zajímavými nástěnnými malbami. Oběd je v ceně výletu. Cena výletu cca 1230 Kč.

Řecký večer

Pobavte se na řeckém večírku v místní tradiční vesničce Pastida. Bohaté stoly plné vynikajících místních specialit a vín, folklórní tanečníci a řecká hudba. Vychutnejte si tuto neobyčejnou atmosféru a zatančete si tradiční řecké syrtaki! Cena výletu cca 1155 Kč.

Údolí motýlů – Petaloudes

Návštěva lokality, která je světovou raritou, v zalesněné rokli se tu od začátku července do poloviny září vyskytují milióny motýlů vzácného rodu Callimorpha Quadripunctaria. Samotné klidné, vlhké a zelené údolí působí jako balzám na duši.

Výlet do Turecka

Celodenní výlet začíná plavbou do tureckého přístavu Marmaris. Prvním zážitkem bude typická turecká snídaně a poté se vydáme romantickými uličkami na procházku starým městem. Navštívíme např. zlatnický obchod, kde uvidíte techniku zpracování zlata a šperkařskou práci. Odpoledne bude dostatek času na nákupy v místních bazarech, kde můžete vyzkoušet své umění smlouvat. Navštívíte proslulé obchůdky se zlatem, koženými oděvy, koberci, výšivkami, mořskými houbami a tradičním místním modrým sklem zvaným „Boncuk“. Po nákupech následuje odjezd zpět do přístavu a plavba na ostrov. V ceně výletu je snídaně. Cena výletu cca 1740 Kč. Pro Výlet do Turecka: Děti narozené od 1. 1. 2001 platí v přístavu taxu 5 EUR. Všichni narození před 1. 1. 2001 platí v přístavu taxu 19 EUR.

Poznámka: Programy i ceny výletů jsou uvedeny orientačně a závisí vždy na pořádající cestovní kanceláři.
 

Kompletní nabídku zájezdů a další doplňující informace z letoviska Rhodos najdete i na webových stránkách naší agentury myway.cz. Zde najdete i velké množství doplňujících informací, všeobecné obchodní podmínky, možnost sjednat si cestovní pojištění, případně zajistit pohodlné parkování na letišti. V neposlední řadě zde najdete i denně aktualizovanou nabídku zájezdů do celého světa včetně nabídky dovolené last minute.

Kontaktujte nás... 777 080 000 530 334 958 info@myway.cz