Egypt Tunisko Turecko Chorvatsko Itálie Bulharsko Mallorca Dominikánská rep. Djerba Kanárské ostrovy SAE- Dubaj Řecko Maroko

Aktivity na ostrově Rhodos

Sportovní aktivity

K nejčastěji nabízeným bezmotorovým sportům na místních plážích patří šlapadla a kajaky. Windsurfing a stále známější kiteboarding, podporované několika místními kluby i školami, se provozují převážně na západním pobřeží ostrova, kde neustále fouká vítr Meltémi. Rájem těchto sportů je nejjižnější cíp ostrova Prasonisi. Ani nabídka motorových sportů není zanedbatelná - paragliding, vodní lyže, vodní skútry a jízda na nafukovacích atrakcích nejrůznějších tvarů (banán, kruhy, flying fish atd.). Na většině frekventovaných plážích najdete upravená hřiště na plážový volejbal. Krásy podmořského světa lze prozkoumat prostřednictvím několika místních potápěčských škol, jejichž lodě kotví v hlavním přístavu Mandraki. Příjemnou projížďku na koňském hřbetě po místní krajině či plážích zajišťuje několik malých jezdeckých klubů. Příjemný den je možno strávit ve vodním parku v letovisku Faliraki, který nabízí více než 20 nejrůznějších atrakcí a skluzavek - i pro ty nejnáročnější.

Po koupání ...

Večerní zábavu najdete ve všech letoviscích. Mezi ty rušnější s velkým množstvím obchodů, restaurací, kaváren, barů a diskoték patří hlavní město Rhodos, Faliraki a Lindos. Většina hotelů nabízí bohatý denní a večerní animační program. Do tajů místních lidových tanců vás zasvětí zkušení tanečníci na Řeckých večerech. Večerní procházka Starým Městem s příjemným posezením v některé z kavárniček je nezapomenutelným zážitkem.

Gastronomie

Na řeckém stole nikdy nechybí salát a mezedes nebo-li předkrmy, mezi které patří keftedes (kuličky z mletého masa), tyrokeftedes (sýrové kuličky), pitarudia (smažené placičky z cizrny), dolmades (vinné listy plněné rýží), gigantes (velké dušené fazole), melindzanes (opečený lilek), kalamáry, chobotnice, malé či velké krevety atd. Za ochutnání stojí také musaka (lilkový nákyp s bramborem a mletým masem zapečený s bešamelem), pasticio (zapečené těstoviny s mletým masem), jemista (rajčata či papriky plněné rýží a mletým masem). Dáváte-li přednost masu, zvolte brizola (kotleta), suvlaki (maso na špízu), gyros nebo paidakia (kousky grilovaného kozího masa s kostí). Sladkou tečku na závěr Vám přinese baklava, kataifi, karydopita nebo jogurt s medem a ořechy. Místní obyvatelé nejraději popíjejí studenou kávu frappé nebo horkou řeckou kávu, víno z místních vinařských společností (Emery, Cair), ouzo nebo metaxu.

Nákupy

Ostrov Rhodos nabízí širokou škálu nákupních možností. Nejčastějšími suvenýry jsou výrobky z keramiky (současná se zdobením i napodobeniny archeologických vykopávek), sošky z alabastru, předměty z olivového dřeva, komboloj, zlaté i stříbrné šperky, kožené výrobky či vynikající víno a likéry.

Kompletní nabídku zájezdů a další doplňující informace z letoviska Rhodos najdete i na webových stránkách naší agentury myway.cz. Zde najdete i velké množství doplňujících informací, všeobecné obchodní podmínky, možnost sjednat si cestovní pojištění, případně zajistit pohodlné parkování na letišti. V neposlední řadě zde najdete i denně aktualizovanou nabídku zájezdů do celého světa včetně nabídky dovolené last minute.

Kontaktujte nás... 777 080 000 530 334 958 info@myway.cz