Egypt Tunisko Turecko Chorvatsko Itálie Bulharsko Mallorca Dominikánská rep. Djerba Kanárské ostrovy SAE- Dubaj Řecko Maroko

Lindos

Město Lindos, někdy také nazývané „Zkamenělým snem“, je plné historických památek. V průzračném vzduchu, který propůjčuje obrysům zvláštní ostrost a čistotu, se k ohromné skále tisknou bílé domky. Pevnostní zdi na jejím vrcholu působí panovačně v této sluncem rozpálené krajině. Nahoře se třpytí zbytky sloupů akropole a dole je vidět do křivolakých uliček s proudy nakupujících lidí. Město Lindos je dodnes klenot ostrova Rhodos a je to asi nejmalebnější město na ostrově. Nachází se zde i starý amfiteátr, který dotváří nádhernou scenérii městečka a jeho okolí. Transfer z letiště: cca 80 minut.

Město Lindos tvoří spolu se sousedními vesnicemi Kalathos, Lindos, Pefki, Pylona, Lardos a Laerma územní celek Lindos.

Lindos, chráněný svou silnou akropolí, byl významnou námořní mocností a důležitým místem kulturního vzrůstu. Byl rodištěm moudrého tyrana Kleobulose a byl obdivovaný pro svůj blahobyt, krásu a strategickou polohu. V rytířských dobách byla jeho tvrz dále opevněna a jeho námořní významnost přetrvávala až do 19. století.

Před příjezdem do Lindosu ho můžete obdivovat z nedaleké vyhlídky a užívat si tak nádherný panoramatický výhled na město. Pohled na Lindos je uchvacující také z moře a vychutnat si ho můžete prostřednictvím celodenního lodního výletu z města Rhodos. Tradiční městečko Lindos se svými bílými domy, byzanskými kostely a dlážděnými úzkými uličkami leží na úpatí skalnaté akropole. Příjemným zážitkem je projížďka úzkými uličkami na oslíkovi, kterou si můžete objednat z městského hlavního náměstí.

Zajímavá místa v okolí

Akropole v Lindosu

Zdejší Akropolis se tyčí majestátně nad městem ve výšce 116 metrů. Výstup k dobře značené vstupní bráně vám zabere asi 10 minut. Od ní pak stoupá schodiště až na rozlehlé náměstí. Po jeho levé straně se nachází reliéf s válečnou trojveslicí, vytesaný ze skály sochařem Pythokretem, který původně sloužil jako podstavec bronzové sochy Poseidonova kněze a významného vojevůdce Hagesendra. Následující schodiště vás zavede klenutou chodbou až do nitra akropole. Najdete zde i kostel sv. Jana (Agios Ioannis). Nejvýznamnější zdejší antickou památkou je ovšem chrám bohyně Athény ze 4. století př. n. l. Ze vzdálené strany chrámu je překrásný výhled na město Lindos a přilehlou pláž.

Kalathos

Leží 6 km severně od městečka Lindos a 60 km od hlavního města. Tradiční klidná vesnička, která si stále zachovává své kouzlo. Nachází se zde mnoho taveren, obchůdků a restaurací. Pravidelné spojení do Lindosu. Pobřeží je lemováno písčito-oblázkovými plážemi. Transfer z letiště: cca 60 min.

Lardos

Vesnička na jihozápadním pobřeží ostrova může svým návštěvníkům nabídnout klidnou dovolenou a odpočinek na 2 km dlouhé pláži. V Lardosu lze navštívit několik typických řeckých taveren se specialitami z mořských plodů a pravou řeckou kuchyní. Transfer z letiště: cca 70 min.

Kompletní nabídku zájezdů a další doplňující informace z letoviska Rhodos najdete i na webových stránkách naší agentury myway.cz. Zde najdete i velké množství doplňujících informací, všeobecné obchodní podmínky, možnost sjednat si cestovní pojištění, případně zajistit pohodlné parkování na letišti. V neposlední řadě zde najdete i denně aktualizovanou nabídku zájezdů do celého světa včetně nabídky dovolené last minute.

Kontaktujte nás... 777 080 000 530 334 958 info@myway.cz