Egypt Tunisko Turecko Chorvatsko Itálie Bulharsko Mallorca Dominikánská rep. Djerba Kanárské ostrovy SAE- Dubaj Řecko Maroko

Ialisos - Ixia

Oblast Ialisos tvoří letoviska Filerimos, město Ialisos (Trianda) a Ixia.

Ialisos (nebo Trianda) je městem fascinujících západů slunce a centrm turismu, sportu a kultury. Je to jedno ze tří největších měst na Rhodosu. První osadníci byli Karesové (pre-helenistický kmen) a Féničané. Praví se, že město bylo založeno olympijským šampiónem Diagorasem. Ialisos byl obsazen během athénských válek až do roku 412 př.n.l. Ve středověku byl osídlen rytíři řádu sv. Jiří, kteří zde zanechali velké množství monumentů a budov. V současné době je Ialisos populárním kosmopolitním střediskem. Moderní hotely v Ixii a Triandě navštíví tisíce hostů během celého roku.

Město Ialisos je typickým prázdninovým střediskem stejně tak jak místem konání nejrůznějších konferencí a obchodních jednání. Návštěvníci si zde užívají slunce, moře, vodní sporty, plážový volejbal a spousty dalších sportů. Pláž v Ialisosu je celosvětově vyhlášená milovníky windsurfingu a kiteboardingu. Tradiční řecká pohostinnost je zde kombinována s přírodním půvabem prostředí a množstvím archeologických nalezišť.

V zelených svazích střediska Filerimos můžete navštívit klášter Panny Marie, stejně tak, jako rujny starobylé akropole. Většina návštěvníku si zde užívá přírodní krásy země a jedinečné výhledy na moře. Je ideálním místem pro treking a vyjížďky na koních či horských kolech. Neo-klasické domy, byzanské kostely a mnoho ratířských hradů dělají z této oblasti oblíbený cíl mnoha turistů.

Ixia

K tomuto středisku patří kromě dlouhých oblázkových pláží též kavárny, bary, restaurace, obchody a diskotéky. Středisko má pravidelné spojení linkovým autobusem s městem Rhodos. Příjemné ochlazení v horkých letních měsících přináší severozápadní vítr „meltémi“, který na západním pobřeží vytváří ideální podmínky pro windsurfing (vlny nejsou vhodné pro malé děti a neplavce). Transfer z letiště: cca 20 minut.

Středisko Ixia je jedním z nejvyhledávanějších letovisek na severozápadním pobřeží ostrova a se nachází 5 km od hlavního města a 10 km od letiště. Pro pláže tohoto střediska je charakteristický tmavý písek a oblázky. V centru vodních sportů si můžete pronajmout i vodní skútry, vyzkoušet si vodní lyžování nebo paraglading. Doprávní spojení s ostatními částmi ostrova je velmi dobré.

Ialyssos

Toto ideální prázdninové letovisko, zvané též Trianda, leží 5 km jihozápadně od města Rhodos. Nabízí krásné oblázkové pláže a moderní ubytování v kombinaci s historickou částí městečka obklopující starobylé náměstí. Letiště je vzdáleno cca 4 km, proto je třeba počítat s občasným hlukem z přelétávajících letadel. Pravidelně zde fouká vítr Meltemi, který vytváří příjemné klima během letních horkých dnů a zároveň vlny na moři.

Kompletní nabídku zájezdů a další doplňující informace z letoviska Rhodos najdete i na webových stránkách naší agentury myway.cz. Zde najdete i velké množství doplňujících informací, všeobecné obchodní podmínky, možnost sjednat si cestovní pojištění, případně zajistit pohodlné parkování na letišti. V neposlední řadě zde najdete i denně aktualizovanou nabídku zájezdů do celého světa včetně nabídky dovolené last minute.

Kontaktujte nás... 777 080 000 530 334 958 info@myway.cz